Otevřít menu

Na úvodní stranu Obecní knihovna v Žernově

facebook.com katalog.knihovnack.cz kmhk.tritius.cz caslin.cz caslin.cz
Návštěv :
Celkem : 5436
Týden : 2
Dnes : 0

Obecní knihovna v Žernově je místem kam může přijít kdokoli a odkudkoli:-)

Díky obětavé a laskavé práci našich předchůdců manželů Marie a Luboše Jirkových je naše knihovna již tradičně prostorem, kde se setkávají především děti a mládež. Těm můžeme nabídnout širokou paletu dětské literatury včetně nejnovějších titulů, dále pak časopisy pro mládež (konkrétně Čtyřlístek, 21.století Junior, Sluníčko a Mateřídouška) a především nepřeberné množství stolních her, které si mohou zahrát se svými vrstevníky, případně i s knihovníky...V neposlední řadě zpestřujeme naši činnost ručním tvořením s vánoční, velikonoční či podzimní tématikou.

Dospělým čtenářům můžeme rovněž nabídnout široký a pestrý knižní fond bezmála dvou tisíc našich knih (k nahlédnutí v našem Online katalogu) a k tomu navíc stovky knih z meziknihovního výpůjčního fondu, nově pak i rozsáhlý výběr časopisů (21.století, Respekt, Moje psychologie, Apetit, Kreativ, Chovatel, Včelař, 53x11+Cykloturistika). Samozřejmostí jsou reprografické služby (tj. kopírování, skenování, tisk) a bezplatný přístup na internet. Další službou, kterou čtenářům poskytujeme, jsou meziknihovní výpůjčky (nejčastěji z Knihovny Břetislava Kafky v Červeném Kostelci, případně z Knihovny města Hradce Králové). Tím hlavním však je příjemného posezení v útulných prostorách naší knihovny a klidné porozjímaní při čaji či kávě. Proto neváhejte a přijďte pobejt!:-)

Těšíme se na Vás!

Vaši knihovníci Alenka Pácaltová, Monča Špreňarová a Jakub Kosinka

Kontakt: Obecní knihovna v Žernově, Žernov 112, 55203 Žernov;
telefon: 608 215 979 (Jakub Kosinka), e-mail: knihovna.zernov@seznam.cz 

Poděkování panu Jirkovi za dlouholeté vedení knihovny

Poděkování a čestné uznání panu L. Jirkovi za dlouholeté vedení knihovny

Jak již bylo nepřímo řečeno, Obecní knihovna v Žernově byla i v minulosti místem společenským o čemž svědčí i skutečnost, že se v soutěži Vesnice roku 2005 Královéh­radeckého kraje naše knihovna umístila na prvním místě a obdržela ČESTNÝ DIPLOM za vzorné vedení obecní knihovny. Tím postoupila do celostátního kola mezi dvanáct vybraných knihoven z jednotlivých krajů. V této nejvyšší kategorii se sice na jednom z prvních třech míst neumístila, ale obdržela ČESTNÉ UZNÁNÍ za mimořádný osobní přínos knihovnice v malé obci. Ocenění bylo předáno paní Marii Jirkové za přítomnosti ministra kultury pana Vítězslava Jandáka v Zrcadlové kapli pražského Klementina dne 6. října 2005. 

÷

 knihovna_2.jpg

 

 Koncem dubna roku 2012 podlehla těžké nemoci naše knihovnice paní Marie Jirková

Patří jí veliký dík za její obětavou práci nejenom ve funkci knihovnice, ale také za organizování nejrůznějších kulturních akcí v naší obci, za laskavý přístup k lidem, se kterými přicházela do styku, zvláště pak k dětem, které byly její láskou a životním posláním.

÷